Archiv 2019

Výstava na MěÚ M.Krumlov


Aktualizováno (Pátek, 22 Listopad 2019 14:03)

 

Hudební slavnosti 2019


Aktualizováno (Úterý, 28 Květen 2019 09:49)

 

Poděkování


Dobrý den, 

chtěla bych moc poděkovat za skvěle zorganizovanou krajskou soutěž EKN, moc se nám akce líbila, děkujeme za milý přístup pořadatelů! 

S pozdravem,

Juřičkovi, Brno

Aktualizováno (Pondělí, 06 Květen 2019 11:24)

 

Splněný sen

Naší žákyni se splnil sen a objevila se před kamerou.

Natálie Jandová, bydlí v Moravském Krumlově, chodí do naší ZUŠ v Moravském Krumlově. Je jí 12 let. Studuje hru na klavír, zpěv a tanec, již od svých 6ti let. Natálky jsme se zeptali na některé otázky.

- Natálko, máš něco společného s postavou Lenky Třebovické ml., se kterou jsi hrála v seriálu Vodník? Jaká je ona a jaká jsi Ty?

S postavou Lenky Třebovické jsem podobná jen v určitých věcech ... máme obě rády ČOKOLÁDU. Máme obě klidnou povahu. Máme obě rady svou babičku, proto vím, že v normálním životě bych nenechala Magdu na babičku před obchodem křičet a babičky bych se určitě zastala. Jinak ve svém životě mám svůj názor a nenechala bych se nikým ovlivňovat.

- Jak dlouho se minisérie natáčela? Co bylo na natáčení nejlepší/nejtěžší?

Celá minisérie se natáčela od konce července do konce října. My co jsme natáčeli minulost, tzn. rok 1987 jsme natáčeli hlavně v srpnu, kdy bylo opravdu velké teplo a točili jsme převážně v Janově Vsi, která je kousek od Mělníku. Celý štáb pracoval ve velmi kamarádské až rodinné atmosféře. Režisér Viktor Tauš mi vždy vše vysvětlil a po každé scéně nás nezapomněl pochválit . Našla jsem si tam nové přátele, hlavně s holkami, s kterými jsem točila jsme výborné kamarádky. Dále se natáčelo v Olomouci, kde jsme my již netočili, zde se již točila přítomnost. Byli jsme se ale na natáčení v Olomouci také podívat.

- Připravovala jsi se na natáčení nějak?

Na natáčení jsem se připravovala tak, že jsem si přečetla scénář a některé scény jsme doma zkoušeli s mamkou a s mou kamarádkou Gabčou.

- Seriál byl temný až hororový, měla jsi při natáčení některých scén strach?

Ten den, kdy se natáčela vražda jsem cítila trochu napětí. Ale jinak musím říct, že pokud neběžela kamera byla atmosféra vždy přátelská a klidná.

- Jak jsi se dostala k roli Vodníka?

K roli Lenky ve Vodníkovi jsem se dostala přes A casting Praha, kde jsem v roce 2017 byla poprvé na hereckém táboře v Táboře. Tábor mi doporučila paní učitelka zpěvu z naší ZUŠ školy a o půl roku později mi přišlo pozvání do Prahy na casting k paní Mirce Hyžíkové, která vybírala role do Vodníka a potřebovali 12ti letou dívku, která je podobná herečce Marice Procházkové. Vůbec jsem tomu nemohla uvěřit. Po třetím kole castingu jsem se dozvěděla, že jsem roli Lenky vyhrála. Byla jsem opravdu velmi šťastná.

- Máš nějaký vzor?

Můj herecký vzor je z našich hereček určitě Libuška Šafránková, pohádku Tři oříšky pro popelku mám úplně ze všech nejradši. Dále je to určitě Marika Procházková, kterou jsem poznala při natáčení a velice jsem si ji oblíbila.

- Co bude dál, plánuješ se hraní věnovat profesionálně, nebo jen jako koníčku?

Zatím jsem v 6 třídě, takže mě čeká ještě spousta učení. Ale tato zkušenost s herectvím pro mě byla velkým zážitkem a pokud by to jen trochu šlo, chtěla bych se ve svém životě herectví věnovat.

 


Děkujeme za rozhovor Natálce Jandové


Aktualizováno (Pondělí, 06 Květen 2019 11:21)

 

Poděkování

Krumlovská ZUŠKA vyjela koncertovat za dětmi do Ivančic.


Mateřská škola, základní škola a dětský domov Ivančice, příspěvková organizace je zřízena pro výchovu a vzdělávání dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, konkrétně s postižením sluchovým, autismem, těžkými vadami řeči, více vadami. Zahrnuje mateřskou školu, základní školu, základní školu speciální, internát (pro děti, které jsou z větší dálky) a dětský domov (pro děti s nařízenou ústavní výchovou).

Vážíme si možnosti užít si koncert Základní umělecké školy Moravský Krumlov v prostorách naší školy, poněvadž především autisté, kteří tvoří více než polovinu naší klientely, neradi překonávají sociální bariéry v cizím prostředí. Žáci se sluchovým postižením oceňují možnost být nástrojům nablízku, vnímat je celým tělem. A pro všechny celkově je to kulturní zážitek, navíc spojený s celoškolním projektem Československo 100, kde se seznamují i s českým hudebním uměním.

Hudba je pojítkem nejen mezi národy, ale i mezi dětmi s různým nadáním, s různými handicapy. Hudba se cítí a líbí nebo nelíbí. Naši žáci mají díky Vám jedinečnou možnost poznat hudbu zblízka, mít možnost dotknout se nástrojů, obdivovat umění hudebníků – svých vrstevníků.


PaedDr. Miroslava Křupalová

zástupkyně ředitelky pro MŠ, ZŠ a ZŠS


Děkuji tímto za velmi milé přijetí a úžasnou atmosféru, kterou vaše děti vytvořily na našem koncertě. Poděkování patří též všem učitelům, kteří se se svými žáky připravili na koncert, který velice rádi a ochotně zorganizovali.

Na možné další hudební setkání se těší

Vladimíra Kočí- ředitelka

Aktualizováno (Pátek, 22 Listopad 2019 14:03)

 

Organizační pokyny

Organizační pokynyAktualizováno (Pátek, 03 Květen 2019 07:48)

 

Krajské kolo soutěže EKN

Základní umělecká škola Moravský Krumlov je pořadatelem krajského kola soutěže MŠMT ve hře na elektronické klávesové nástroje dne 30. 4. 2019

Místo konání- Orlovna- Rakšice

 

Orlovna je pro účastníky soutěže otevřena od 7.30 hod. Další informace k soutěži 


www.soutezezus.cz


Aktualizováno (Pátek, 03 Květen 2019 07:47)